دوربن جلو گوشی شاهین 2

دوران گوشی‌های تک دوربینه گذشته است. امروزه اگر یک گوشی مناسب بخرید که بتواند عکس‌های خوبی بگیرد، قطعا بیشتر از یک دوربین خواهید داشت. برخی از آن‌ها دو دوربین دارند.

در این مطلب، این هفت نوع دوربین و نوع عکس‌هایی که می‌گیرند را بررسی می‌کنیم. با مجله اعتبارکالا همراه باشید.

این روزها کیفیت دوربین گوشی تبدیل به یکی از مهم‌ترین فاکتورهایی شده که خریداران گوشی موبایل به آن توجه می‌کنند. با این حال، روزگاری نقش دوربین‌ها در ساختار تلفن‌های همراه، بسیار ساده‌تر از این حرف‌ها بود که اصلا جدی گرفته شود. تا همین چند سال پیش، کوچک و ساده بودن عملکرد این دوربین‌ها دلایلی برای ضعیف بودن و ناکارآمدی آن‌ها به شمار می‌رفت؛ اما، دوربین‌ تلفن‌های همراه با تکیه بر همین دو ویژگی اساسی پیشرفته‌تر شد و توانست گوی رقابت را از سایر مدل‌های دوربین برباید. آخرین بار که فروش دوربین‌های حرفه‌ای بیش از فروش دوربین‌های موبایلی بود، به سال ۲۰۱۰ میلادی برمی‌گردد. از آن سال به بعد، دوربین‌ تلفن‌های موبایل هرسال و یا حداکثر هر دو سال یک بار، به‌روزرسانی شدند. از اواسط سال ۲۰۱۰ چندین ویژگی کلیدی به دوربین گوشی اضافه شد که از جمله نام آشناترین آن‌ها می‌توان به سیستم OIS، سنسورهای بزرگ‌تر، لنزهای شفاف‌تر، چند لنزی بودن و قابلیت عکاسی حرفه‌ای در شب اشاره کرد. اگر که دوربین گوشی شاهین 2 شما خراب شده باشد می توانید از فروشگاه کالستان قطعات و لوازم جانبی GLX خریداری کنید

هرچه به‌روزرسانی دوربین در تلفن‌های موبایل به سطوح بالاتر رفت، این دوربین‌ها بیشتر به ماهیت اصلی خود نزدیک شدند و بیشتر از ساختارهای مشابه دوربین‌های سنتی فاصله گرفتند. تا همین ده سال پیش، برخی از تلفن‌های همراه یک یا دو دکمه‌ی خاص برای ثبت تصویر و ویدئو داشتند؛ اما، امروزه تقریبا همه‌ی قسمت‌های مرتبط به دوربین در چهارچوب اسکرین لمسی موبایل گنجانده می‌شوند. مهم‌ترین ویژگی دوربین گوشی، مبلغ پایین و چندکاره بودن آن است. برای کاربری که به هرحال باید گوشی موبایلش را همراه خود این طرف و آن طرف ببرد، به همراه داشتن هم‌زمان یک دوربین باکیفیت نه تنها هیچ ضرری ندارد، بلکه سودمند هم هست. امروزه دوربین تمام تلفن‌های همراه چند لنزی است و هر لنز وظیفه‌ی خاصی را بر عهده دارد. از جمله لنزهای خاصی که در ساختار دوربین تلفن‌های همراه تعبیه می‌شود، می‌توان به لنزهای اولتراواید، ماکرو، تلفوتو و عمقی اشاره کرد. با توجه به اهمیت دوربین تلفن‌های همراه در فرایند انتخاب از یک طرف و پیچیدگی‌های ساختاری و عملکردی آن‌ها از سوی دیگر، در این مقاله می‌خواهیم درباره‌ی این دوربین‌ها صحبت کنیم.

فواید اضافه به دوربین گوشی های هوشمند

این روزها شرکت های سازنده گوشی های هوشمند در رقابتی تنگاتنگ با هم به سر می برند و هرکدام سعی دارند تکنولوژی جدیدتری را عرضه کنند . در این بین بعضی شرکت ها بر تعداد دوربین گوشی می افزایند . اما آیا می دانید تعداد بالای دوربین گوشی چه فایده ای دارد ؟ با ما همراه باشید .

کاربرد دوربین دوم در گوشی

با اضافه کردن دوربین دوم به گوشی‌ها، مشخصا امکانات بیشتری نسبت به دوربین تکی در اختیار کاربران قرار می‌گیرد. اما انتخاب این دوربین دوم، یکی از سخت‌ترین کارها برای شرکت‌ها است.

ممکن است کاربران بخواهند عکس‌هایی فوق عریض ثبت کنند. ممکن است برخی دیگر به زوم کردن در تصاویر علاقه داشته باشند و حتی برخی دوربینی برای عکاسی بهتر در شب را ترجیح می‌دهند.

در این شرایط، شرکت‌ها تنها باید یک دسته از کاربران را انتخاب کنند و دوربین دوم گوشی‌های خود رو انتخاب کنند. از این رو همیشه پیدا می‌شوند کاربرانی که وجود دوربین دوم را غیر ضروری می‌دانند چرا که با نیازهای آن‌ها هماهنگی ندارد.

اگر یک دوربین دیگر اضافه کنیم چه؟

وربین‌های سه گانه انعطاف بیشتری را برای کاربران به ارمغان می‌آورند. به جای اینکه تنها یک دوربین تله فوتو یا دوربین با زاویه عریض داشته باشند، می‌توانند هر دو دوربین را در گوشی خود داشته باشند.

این یعنی کاربران علاوه بر دوربین اصلی با زاویه نرمال، به دو لنز دیگر برای دوربین خود دسترسی دارند که امکان بسیار خوبی است.

آشنایی با سیستم دوربین دوگانه در گوشی های هوشمند

ممکن است برای تعداد زیادی از کاربران این سوال پیش بیاید که دوربین های دوگانه چیست و چه تاثیری بر کیفیت و وضوح عکس دارد و استفاده از این فناوری چقدر می تواند پاسخگوی نیاز و خواسته هایشان باشد. با وجود پیشرفت خوبی که در این حوزه به وجود آمده اما باز هم در شرایطی همچون نور کم دوربین ها عملکرد ضعیفی دارند. تجربه ثابت کرده است، استفاده از تعداد سنسور های بیشتر می تواند تاثیر مثبتی به روی عکس های ثبت شده داشته باشد. که اگر دوربین گوشی شاهین دو شما خراب شده باشد می توانید از سایت کالستا خریداری کنید قطعات و لوازم جانبی GLX

برای راهنمای بیشتر میتوانید با کارشناس فروش قطعات کالستان تماس بگیرید

09389381356

علیرضا کریدی زاده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.