برد گوشی شاهین2

برد گوشی چیست؟

مادر برد یک صفحه سبز رنگ است که تمام اجزای گوشی به آن متصل می شوند. این برد سبز رنگ، امکان اتصال تمام اجزای گوشی به یکدیگر را فراهم می کند. دوربین ها، صفحه نمایش، اسپیکر ها، میکروفن، سی پی یو، جی پی یو و سایر اجزای اصلی گوشی از طریق برد گوشی به یکدیگر متصل می شوند. که اگر خراب شد می توانید از سایت کالستان قطعات و لوازم جانبی GLX خریداری کنید

علاوه بر این تعداد زیادی خازن، دیود، ترانزیستور و مقاومت نیز روی برد نصب شده اند تا برق رسانی به قسمت های گوشی بر حسب نیاز هر بخش انجام گیرد. به طور کلی برد گوشی، اصلی ترین و مهم ترین سخت افزار هر گوشی است که آسیب به آن باعث از کار افتادن بخش های مختلف یا کل گوشی خواهد شد.

کاربرد برد گوشی چیست؟

برد گوشی مهم ترین و اصلی ترین سخت افزار یک گوشی است که تمام اجزای دیگر موبایل روی آن نصب می شود. بدون برد، اجزای مختلف گوشی قادر به برقرار کردن ارتباط با یکدیگر نیستند. بنابراین اصلی ترین وظیفه مادر برد موبایل فراهم کردن بستری است که تمام اجزای موبایل روی آن قرار بگیرند و با هم ارتباط برقرار کنند.

علت خرابی برد گوشی چیست؟ 

دلایل مختلفی باعث خراب شدن برد گوشی و بروز مشکلات جدی در تلفن همراه شما می شوند. در اینجا به مهم ترین آن ها اشاره خواهیم کرد.

حرارت زیاد؛ سوختن برد گوشی در اثر گرمای زیاد

یکی از مشکلات شایعی که در بسیاری از گوشی های هوشمند دیده می شود، بالارفتن بیش از حد حرارت گوشی و آسیب به برد گوشی است. انجام فعالیت های سنگین، قرار گرفتن در معرض نور خورشید، بروز مشکلات برقی، کیفیت پایین اجزای گوشی و عوامل مختلف دیگری می تواند باعث سوختن برد گوشی در اثر گرمای زیاد شود. معمولا خراب شدن برد گوشی به دلیل حرارت زیاد یکی از اصلی ترین دلایل خراب شدن برد گوشی سامسونگ، شیائومی، هواوی و سایر گوشی های اندرویدی است.

ضربه خوردن؛ اصل ترین دلیل خراب شدن برد گوشی

یکی دیگر از مواردی کی می تواند باعث آسیب به مادر برد شود، ضربه خوردن گوشی است. ضربات کوچک و بزرگ باعث شکستگی در برد یا اجزای متصل به آن می شوند. از آنجایی که حتی یک ترک کوچک نیز می تواند ارتباط بخش های مهم گوشی شما از روی برد را مختل کند، محافظت از گوشی در مقابل ضربه اهمیت زیادی دارد. با تهیه قاب گوشی با کیفیت و مقاوم از یک فروشگاه معتبر مانند جانبی می توانید خیال خود را  از این بابت راحت کنید.

آب خوردگی؛ آب دشمن برد و قطعات داخلی گوشی

ورود چند قطره آب به داخل گوشی می تواند فاجعه آفرین باشد. نفوذ آب به برد گوشی باعث اختلال در عملکرد مدار الکتریکی برد و ایجاد اتصالی در قسمت های مختلف آن می شود. گوشی آب خورده، همیشه در معرض خطر سوختگی مادر برد قرار دارد.

 در بسیاری از موارد حتی قطرات آب باران و یا چند قطره کوچک که روی صفحه نمایش می ریزند نیز می توانند با نفوذ به درون گوشی باعث آسیب دیدگی برد و اسکرین شوند. نصب گلس گوشی  خصوصا گلس های با فناوری نانو پلیمر از برخورد مستقیم آب به اسکرین و ورود به درون گوشی جلوگیری می کنند. که میتوانید از سایت کالستان قطعات و لوازم جانبی GLX خریداری کنید

علیرضا کریدی زاده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.